Wednesday, July 27, 2016

Pärsti Pansionaadi päev

Kõigepealt tutvustati mulle maja, on mõned ühesed toad, enamus kahesed ja kolmesed toad. Rahvast on seal üle 60 inimese kokku, kes vajavad hoolekandeteenust ja vanuses 38-103. Majas on neil 0 korrusel saun, esimesel ja teisel korrusel oma puhkeruumid/toad, kus saavad telekat vaadata ja niisama istuda, mõlemal korrusel oma söögituba. Puhketoas istutakse väga vähe, enamusel on telekas oma toas olemas või raadio. Pool 10 on üleval korrusel võimlemine, kes tahab võtab sellest osa, kes arvab, et täna ei taha siis keegi selleks ei sunni. Võimlemine on neil 3 korda nädalas - esmaspäev, kolmapäev ja reede. Teisipäeva ja Neljapäeva peale plaanitakse laulmist/muusikat, aga hetkel ei ole veel. Üleval on võimlemine ära siis toimub pärast ka all võimlemine. 

Enamus ajast istuvad seal inimesed, kas väljas ajavad juttu - suve ajal. Istuvad oma korrusel teevad tegemisi, heegeldavad näiteks toolidele istekatteid. Teevad ajalehtedest igasugu kaunistusi, klaasimaali, niisama joonistavad/maalivad - väga ilusad asjad tulevad neil välja. 
Lõunasöök.
Siis, kes tahab läheb pikutab/puhkab. Loevad lehti, iga päev täidavad ära ajaleht Postimees ristsõna ja saadavad ära, siiamaani nad võitnud pole, aga nad täidavad edasi ja loodavad. Mängivad lauamänge, kaarte, ikka joonistavad/maalivad, heegeldavad ja istuvad väljas. Mõned istuvad tubades, kuulavad raadiot, vaatavad telekat. 
Õhtusöök.
Kell 8 läheb maja uks lukku, siis nad enam välja ei saa, istuvad sees. Öörahu on neil 22.00.

Inimesed, kes saavad hakkama võivad käia poes/turul või kus iganes. Ükspäev oli käinud just keegi turul ja taksoga tagasi tulnud.

Siis mõned tahavad sealt välja, vaatavad pikisilmi bussi, mis eemal neil seisab, kui bussiaeg on, On juhtunud, et ka joostakse bussi poole - põgenemisplaanid. Mõnele väga meeldib seal, pole paremat elu näinudki, mõnele kohe üldse ei meeldi seal. 
Hoolekodu koht on päris kallis.

Mõned elavadki seal, mõned on alaliselt, ühel oli jalg kipsis, kui jalg terve, saab sellele toetuda ja ilusti käia, siis läheb koju tagasi. 


Iga toa ukse peal on selline kirjake. 

Ühe nädala menüü näiteks.


No comments:

Post a Comment